Na czym polega akcja Farmaceuci Ukrainie?

Wojna zaskoczyła Ukrainę. Ludzie uciekali często z jedną torbą, z rzeczami losowo zabranymi. Często przez wiele dni przebijali się do granicy, żeby uciec do bezpiecznej Polski. Niestety to nie koniec problemów uchodźców. Jednym z nich to leczenie. Wielu z nich cierpi na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, lub inne choroby przewlekłe. Nie zawsze zabrali ze sobą zapas leków. Nie znają polskiego systemu ochrony zdrowia. Nie wiedzą iść po pomoc, gdy kończą się leki, lub gdy ich dzieci chorują.

Dlatego my, farmaceuci chcemy im pomóc w odnalezieniu się w Polsce, w nowej rzeczywistości. Pomożemy w znalezieniu polskich wersji leków, które stosują. Pokażemy, gdzie i jak znaleźć pomoc. Wesprzemy w zorganizowaniu leczenia. Wyposażymy w opatrunki, środki higieniczne i inne niezbędne rzeczy potrzebne dla zdrowia.

Właśnie na ten cel zbieramy. Szczególnie że pomoc, jakiej potrzebują uchodźcy to raczej maraton.

Organizujemy mobilne punkty niosące pomoc uchodźcom tam, w miastach, ale też na granicy. Jednak bez twojej pomocy się to nie uda. Do funkcjonowania takiego punktu potrzebne jest wiele rzeczy jak środki opatrunkowe i higieniczne niezbędne uchodźcom. Leki, które możemy doraźnie podać w razie potrzeby. Ważne są też materiały biurowe jak papier do drukarki, żeby móc wydrukować uchodźcom niezbędne informacje.

Dlatego prosimy Cię o wsparcie naszej inicjatywy. Żebyśmy mogli razem pomóc uchodźcom w odnalezieniu się w naszym kraju. Bez Twojej pomocy nie damy rady pomóc innym.

 

Jak pomagamy?

Organizujemy merytoryczne webinary dla farmaceutów (na punkty edukacyjne), techników farmaceutycznych i studentów farmacji we współpracy z Okręgowymi Izbami Aptekarskimi

organizujemy live-y na instagramie

Jak Ty możesz pomóc?

 Weź udział w wykładach, zyskaj wiedzę, zdobądź punkty edukacyjne

niedługo więcej szczegółów

Weź udział w livach na Instagramie, zyskaj wiedzę, wpłać dowolną kwotę na zbiórkę farmaceuci.org.

Wpłać samodzielnie dowolną kwotę TU:zrzutka

Kogo i Jak wspieramy?

Farmaceuci.org

Pieniądze ze zbiórki zostaną przeznaczone inicjatywie Farmaceuci.org na organizację, wyposażenia i działalność punktów pomocy farmaceutycznej. Ze zbiórki zostaną sfinansowane niezbędne materiały i wyposażenie biurowe, wyżywienie dla wolontariuszy, paliwo dla koordynatorów, komunikacja dla wolontariuszy, pojemniki do przechowywania leków i materiałów medycznych, noclegi, namioty ekspozycyjne (do organizacji mobilnych punktów), wynajem powierzchni, druk ulotek i materiałów informacyjnych dla uchodźców.